Jesteś tutaj: Start / NINANKI

NINANKI

Przedszkole nr 1 w Bieruniu w 2022 i 2023 roku zostało wdrożone jako podmiot pilotażowy do programu  „Czas Ninanek”. Projekt patronuje  prof. nadz. dr hab. Krzysztof Ficek z Fundacji Galen.
Od 1 marca 2022 wszystkie 15 grup przedszkolnych regularnie bierze udział w zajęciach które są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów programu Ninanki. Pilotażowy projekt jest finansowany przez Fundację Team111, która pozyskała na nie środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Udział w projekcie sportowym „Ninanki”  wprowadza siedem wzorców ruchowych, w oparciu o  ruch zwierząt, który jest naturalną potrzebą, jak w przypadku młodego człowieka.
Utożsamianie zwierzątek z poszczególnymi ruchami (tj. chód, przysiad, zginanie tułowia, prostowanie tułowia, skręt tułowia, pchanie i ciągnięcie, stanowiące alfabet ruchu), pozwoli w atrakcyjny sposób nauczyć dzieci, fundamentalnych zasad poruszania się. A właściwie dobrany program zajęć sportowych wpłynie pozytywnie na ich fizyczny i emocjonalny rozwój.

Zapraszamy do odwiedzenia fanpage Projektu :)

Poniżej przedstawiamy wzorce, naszych bohaterów którzy pomagają naszym Przedszkolakom prawidłowo wykonywać ćwiczenia :) Zdążyliśmy się już z nimi zaprzyjaźnić! :)