RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Aktualności Żabek

Podejmowane działania

6:00 - 8:00

• Schodzenie się dzieci do przedszkola. Gry, zabawy i zajęcia dowolne dzieci według pomysłów własnych lub przy niewielkim udziale nauczyciela.
  • Zabawy integracyjne w grupie organizowane przez nauczyciela. Zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka (np. ćwiczące funkcje poznawcze, percepcje, grafomotorykę).
  • Prowadzenie obserwacji pedagogicznej. Rozmowy kierowane
    z dziećmi zgodne z tematyką kompleksową, zainteresowaniami dzieci.

8:00 - 13:00

• Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych, związanych z samoobsługą dziecka i przygotowaniem do śniadania.
  •  Śniadanie.
  • Zajęcia wychowawczo – edukacyjne z całą grupą, realizowane według programu wychowania przedszkolnego przy wykorzystaniu przygotowanych przez nauczyciela materiałów i środków dydaktycznych
  • Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Inne formy działalności
  • Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych związanych z samoobsługą dziecka oraz przygotowaniem do obiadu.
  • Obiad.
  • Poobiednia relaksacja. Bajkoterapia. Zabawy tematyczne. Pogadanki. Rozmowy kierowane.

13:00 - 17:00

• Zabawy dowolne dzieci w sali lub ogrodzie przedszkolnym, w tym zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, konstrukcyjne, techniczne. - Zajęcia dodatkowe, według programów realizowanych przez przedszkole.
  • Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych, kulturalnych związanych z samoobsługą dziecka oraz przygotowaniem do podwieczorku.
  • Podwieczorek.
  • Wspólne i indywidualne formy pracy z dziećmi. Aktywność własna dzieci, rozmowy indywidualne, zabawy swobodne. Kontakty
    z rodzicami.